مرکز تلفن voip ، ارتباط voip ، تلفن اینترنتی ، تلفن تحت شبکه

گروه ارتباطات پارسه با بهره گیری از دانش فنی نوین و کارشناسان کارآزموده در زمینه فناوری های نوین، در زمینه پیاده سازی ارتباط voip و تلفن تحت شبکه و یا تلفن اینترنتی نیز فعالیت نموده و در جهت سهولت مشتریان و استفاده از مزایای بی شمار آن با کمترین هزینه های ممکن بستر مناسب و پایداری را جهت سیستم تلفنی شرکت ها فراهم می نماید، و شما با خرید سرویس voip و با راه اندازی مرکز تلفن voip
می توانید با هزینه ای مرقون به صرفه تر، سیستمی به روز و کارآمد داشته باشید.

در ذیل توضیحاتی در زمینه voip آورده شده است:

ویپ (VoIP) چیست؟

ویپ (VoIP) مخفف عبارت Voice over Internet Protocol است که با نام تلفن اینترنتی یا تلفن تحت شبکه نیز از آن یاد می شود. این تکنولوژی امکان استفاده از شبکه و اینترنت به منظور برقراری مکالمات تلفنی را فراهم می‌نماید و در مقایسه با تلفن‌های سنتی که مبتنی بر خطوط سیمی هستند، از فناوری دیجیتال استفاده می‌کند. در واقع، با خرید سرویس VoIP و  فعال سازی تلفن تحت شبکه صدا توسط بسته‌های اطلاعاتی IP و از طریق شبکه و اینترنت ارسال می گردد.
ارتباط voip می‌تواند به منظور تامین خواسته فوق از تلفن های سخت افزاری استفاده کند و یا از آن در محیط مبتنی بر کامپیوترهای شخصی استفاده گردد. شبکه‌های مبتنی بر IP بر روی تمامی شبکه‌های امروزی وجود دارد، از جمله شبکه سازمان‌ها، شبکه‌های خصوصی، شبکه‌های عمومی، شبکه‌های کابلی و همچنین شبکه‌های بی سیم.
ویپ (VoIP) در واقع بر روی تمامی شبکه‌ها قابل اجرا است.

مزایای voip :

VoIP یک فناوری نوین است و همانطور که انتظار می رود نسبت به سیستم تلفنی آنالوگ مزایای زیادی دارد. مرکز تلفن VoIP نسبت به مراکز تلفن سنتی پایدارتر هستند و انعطاف بالاتری دارند.
خرید سرویس VoIP همچنین می تواند در مواردی ارزان تر از سیستم تلفن دیجیتال و یا آنالوگ باشد. علیرغم این مزایا، سیستم های ویپ به عنوان یک فناوری نوین به دانش فنی برای طراحی مناسب سیستم احتیاج دارند.
در مجموع می توان برای ارتباط VoIP مزایای زیر را ذکر کرد:

۱-امکانات تلفنی فراوان voip :

پروتکل SIP که در ارتباط VoIP استفاده میشود در عین سادگی بسیار منعطف است. این موضوع باعث شده است تولیدکنندگان محصولات ویپ بتوانند امکانات تلفنی فراوانی را پیاده سازی کنند. امکاناتی مانند انتقال تماس، پارک کردن تماس ها، ارسال به صندوق پستی و غیره در همه سیستم های VoIP وجود دارند. معمولا مرکز تلفنی VoIP چند صد امکان تلفنی را در اختیار کاربران می گذارد.

۲-مزیت VoIP در کنفرانس تلفنی :

در ارتباط VoIP به سهولت می توان کنفرانس های تلفنی با تعداد زیادی از شرکت کننده ایجاد کرد. این مزیت به دلیل استفاده از فناوری IP است که باعث می شود بتوان به راحتی مکالمات را کپی کرد و به تمام شرکت کنندگان ارسال کرد.

۳-امکان استفاده از نرم افزار تلفنی :

فناوری VoIP برای انتقال مکالمات از همان روش هایی استفاده می کند که بیشتر نرم افزارهای تحت شبکه از آن استفاده می کنند. همچنین در سیستم VoIP یک شبکه برای انتقال دیتا و صوت استفاد می شود که باعث می شود نرم افزارها دسترسی بیشتری و آسان تری به مکالمات داشته باشند.

۴-قابلیت ارسال فکس بر روی شبکه در سیتسم ویپ:

با فناوری VoIP به راحتی می توان از طریق کامپیوتر فاکس ارسال کنید. معمولاً یک نرم افزار ساده این کار را انجام می دهد و لازم نیست کاربران از دستگاه فکس استفاده کنند.

۵-استفاده بهتر از ظرفیت شبکه در voip:

در مکالمات تلفنی در اکثر موارد یک نفر گوینده است و دیگری شنونده. این به این معنی است که ظرفیت هرکدام از خطوط تلفن تقریبا به مدت ۵۰ درصد موارد مورد استفاده قرار نمی گیرد. فناوری VoIP از این موضوع استفاده می کند تا ظرفیت سیستم را افزایش دهد. در حالیکه در مراکز تلفنی سنتی ظرفیت شبکه هدر می رود.

۶-مزیت voip در ساختار انعطاف پذیر شبکه :

ساختار یک سیستم VoIP بسیار ساده و منعطف است. در این ساختار بر عکس تلفن های سنتی لازم نیست تلفن از طریق سوئیچ های مختلف به مقصد متصل شود. بلکه تلفن ها مستقیماً به سرور کنترل کننده تماس (IP PBX) متصل می شوند.

۷-جا به جایی کاربران در فناوری VoIP:

اگر تا کنون مجبور شده که جای خود را در محل کارتان تغییر دهید حتما می دانید که جا به جا کردن خط تلفن شما معمولاً با مشکلاتی همراه است. زیرا در سیستم سنتی باید سیم ها جابه جا شوند. اما در VoIP شما فقط کافی است گوشی تلفن خود را جا به جا کنید و به پورت شبکه ای در کنار میزتان وصل کنید. به همین سادگی شماره تلفن شما بدون تغییر به محل جدید انتقال می یابد.

۸-ارزان تر بودن تماس های راه دور از طریق voip :

در فناوری VoIP تماس های راه دور به شدت ارزان تر از تماس هایی هستند که از طریق مراکز تلفن سنتی برقرار می شود. دلایل زیادی برای این امر وجود دارد اما به اجمال می توان به ساده تر بودن ارتباط VoIP، استفاده بهتر از ظرفیت شبکه و استفاده از یک شبکه برای دیتا و صوت در تلفن اینترنتی اشاره کرد.

۹-امنیت بالاتر VoIP :

یکی از مزایای مهم مرکز تلفن voip امنیت بالاتر آن نسبت به سیستم های آنالوگ است. در یک سیستم تلفنی آنالوگ معمولا با اتصال یک گوشی آنالوگ می توان به سادگی به شبکه وصل شد. اما در فناوری VoIP کاربران باید شناسایی شوند. همچنین مکالمات را می توان بر روی VPN ارسال کرد که باعث می شود مکالمات رمزگذاری شوند.

۱۰-مزیت VoIP در گسترش شبکه:

در یک سیستم VoIP به سادگی می توان داخلی های بیشتری تعریف کرد. همچنین می توان تعداد خطوط تلفن را با اضافه کردن گیت وی های VoIP به سادگی افزایش داد. اما در سیستم های تلفنی سنتی معمولاً ظرفیت شبکه از قبل مشخص است و افزایش دادن آن آسان نیست.

۱۰-اتصال دفاتر مختلف و یکی کردن سیستم تلفنی با ویپ :

این ویژگی یکی از مزایای مهم بستر VoIP است. در فناوری VoIP تنها کافی است یک ارتباط شبکه ای بین گوشی تلفن و سرور مرکز تلفن voip وجود داشته باشد. مهم نیست این ارتباط از چه طریق باشد و گوشی در دفتر کار باشد و یا در سوی دیگری دنیا باشد و یا اینکه در اتاق سرور قرار گرفته باشد. در هر دو صورت کاربران یک شماره داخلی خواهند داشت و از یک امکانات استفاده می کنند.

۱۱-سهولت مانیتورینگ سیستم VoIP :

می توان سهولت مانیتورینگ تماس ها و ردگیری مکالمات را به عنوان یک مزیت مهم VoIP ذکر کنیم. در فناوری ویپ به سادگی می توان ریز مکالمات را ذخیره و مشاهده کرد و یا مکالمات را ضبط کرد. که در این سیستم هیچ محدودیتی بابت این موضوع وجود ندارد.

و هم اکنون با توجه به گسترش شبکه و اینترنت در کشور ما و با توجه به قابلیت های زیاد شبکه voip نسبت به سیستم های سانترال قدیمی اکثر شرکت ها از سیستم ویپ جهت بهره بری بهینه از تلفن های خود استفاده می نمایند.
در همین راستا گروه ارتباطات پارسه با به کارگیری نیروهای متخصص در زمینه voip پروژه های متعددی را در زمینه مرکز تلفن voip و تلفن اینترنتی ( تلفن تحت شبکه ) اجرا نموده و می تواند راهکار های مناسب با نیاز شما را طراحی و پیاده سازی نماید.
جهت ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره و خرید سرویس voip با ما در تماس باشید:

voip.com