انتقال خط تلفن

انتقال خطوط تلفن

گاهی در بعضی مناطق یا شهرها به دلیل عدم وجود بستر مخابراتی امکان گرفتن خط تلفن از مخابرات نمی باشد، از طریق تکنولوژی VOIP امکان انتقال خط تلفن از یک مکان به مکان دیگر بر بستر شبکه مهیا می شود.

انتقال خطوط تلفن
انتقال خطوط تلفن

لازمه انتقال خطوط وجود بستر شبکه می باشد یعنی مکان انتقال دهنده و مکان انتقال گیرنده باید ارتباط شبکه ای با یکدیگر داشته باشند، بستر شبکه از دو راه امکان پذیر است:

اول اینکه اگر فاصله دو مکان در حدی باشد که امکان زدن لینک وایرلس باشد می توان ارتباط شبکه ای را از این طریق ایجاد کرد. ولی اگر فاصله دو مکان دور باشد یا در  مثلا در دو شهر متفاوت باشد می توان ارتباط فوق را از طریق اینترنت برقرار نمود.

بعد از اینکه ارتباط شبکه بین دو نقطه برقرار شد حال در هر کدام از مراکز دو دستگاه گیتوی قرار می دهیم و با انجام تنظیمات خطوط تلفن به مرکز دوم انتقال داده می شود، این خطوط در مرکز دوم تمام امکانات خطوط تلفن معمولی را دارا می باشد و می توان به آنها گوشی تلفن، دستگاه فکس، دستگاه کارتخوان و… را وصل نمود.

این پست درباره انتقال خطوط تلفن توضیح داده شد، در مطلبی جداگانه استفاده از فناوری VOIP  در دو یا چند مکان و یکپارچگی خطوط در یک شرکت یا سازمان را توضیح خواهیم داد.

گروه ارتباطات پارسه جهت مشاوره و اجرای پروژه های شما آماده همکاری می باشد، در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *