حالت های کارت شبکه در vmware

مجازی سازی

حالت های کارت شبکه در vmware |ماشین مجازی | مجازی سازی | پشتیبانی شبکه

یکی از موارد در پشتیبانی شبکه و راه اندازی شبکه مبحث مجازی سازی می باشد . که در هنگام نصب ماشین مجازی ( مجازی سازی ) در vmware برای تنظیم کارت شبکه ، حالت های کارت شبکه در vmware سه مد مختلف وجود دارد که در زیر خصوصیات هر کدام را بررسی می کنیم:

۱-Host Only:

در این حالت بین ماشین مجازی و کارت شبکه سیستم ما(pc یا لپ تاپ) ارتباط برقرار می شود و در واقع یک سوییچ مجازی ایجاد و ارتباط بین ماشین مجازی و سیستم را برقرار می کند.

این حالت بیشتر برای موارد تمرینی و حالتی که نیازی به ارتباط ماشین مجازی با دنیای بیرون نیست استفاده می شود.

۲-Nat:

در این حالت ماشین مجازی با شبکه بیرون در ارتباط است ولی این ارتباط از طریق Nat ایجاد می شود، یعنی اینکه سیستم اصلی شما یک ip از شبکه دریافت نموده و آن را Nat می کند و شما از dhcp ایجاد شده ip می گیرید ، در این حالت شما با شبکه ارتباط دارید ولی کسی از داخل شبکه شما را نمی بیند.

۳-Bridge:

در این حالت ماشین مجازی شما به عنوان یک کلاینت مستقل شبکه شناخته می شود و از dhcp شبکه شما که روی مودم یا هر دیوایس دیگری ست شده ip می گیرد و هیچ وابستگی به سیستم عامل اصلی شما که روی کامپیوتر نصب شده است ندارد.

 

حالت های کارت شبکه در vmware

 

گروه ارتباطات پارسه سالهاست در زمینه راه اندازی شبکه های کامپیوتری و پشتیبانی شبکه همچنین  مجازی سازی فعالیت داشته و می توانیم در جهت بهبود یا راه اندازی شبکه شما بر روی Esxi و یا نسخه ویندوزی Vmware در خدمت شما عزیزان باشیم. جهت برقراری ارتباط با کارشناسان ما و دریافت مشاوره و خدمات، با همکاران ما در تماس باشید

1 دیدگاه برای “حالت های کارت شبکه در vmware

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *